טיפול בפריחה בפין עקב התפרצות רוחץ ים

באיזו תדירות גבר מרגיש גירוד במפשעה ועם בדיקה מגלה שהוא נתקל בפריחה באיבר המין? למרבה הצער זה קורה לעתים קרובות יותר ממה שרוב הגברים היו רוצים להודות. בעוד שהפריחה יכולה לפעמים להיות קשורה לדאגה רצינית לבריאות הפין כמו זיהום או STI, יכולות להיות סיבות אחרות. אחת הנפוצות יותר, במיוחד בחודשי הקיץ החמים, היא התפרצות רוחצים בים.

מה זה?

הימים החמים של הקיץ באופן טבעי מעוררים אנשים לבלות קצת זמן בחוף הים, להשתובב בגלישה ולשכב על החול ולבנות את השיזוף שלהם. מטבע הדברים, אנשים צריכים לנקוט באמצעי זהירות מפני „מפגעים“ נפוצים כמו כוויות שמש, אבל יש כמה בעיות שקשה להישמר מפניהן – והתפרצות רוחצים בים היא אחת מהן.

התפרצות רוחץ ים היא פריחה המתרחשת באזורי הגוף המכוסים כאשר אדם הולך לשחות. במילים אחרות, זה לא מופיע על העור החשוף, אלא באזור המכוסה בבגד ים (ו/או חולצה, אם לובשים חולצה במים) – וזה אומר שהפין גבוה על רשימה של אתרי התפרצות אפשריים.

ההתפרצות נגרמת על ידי עקיצות המגיעות ממדוזות „אצבעונים“ ושושנות ים שאינן גדלות אך עדיין בשלב הזחל שלהן. הזחלים האלה קטנים מאוד – פחות מסנטימטר – ולכן קשה לראות אותם. העקיצות לא מתחילות בדרך כלל עד שאדם יוצא מהמים. תהליך האידוי יכול ליזום את הדקירה, ואם לא יוסר הזחלים יכולים להישאר רדומים ולא לעקוץ במשך מספר ימים. אתרי העקיצה יוצרים פריחה שעלולה להיות מגרדת מאוד. במקרים מסוימים, המצב עלול לגרום לעייפות ו/או חום.

יַחַס

אין באמת מניעה יעילה להתפרצות של רוחצים בים, מלבד הימנעות משחייה. מכיוון שהזחלים כל כך קטנים, קשה לזהות את נוכחותם במים. הם אכן נוטים לצוף ליד פני השטח, כך ששחיינים נמצאים בסיכון גבוה יותר מאלה שצוללים.

כדי לטפל בהתפרצות, עדיף לצאת מבגד הים בהקדם האפשרי. שטיפה במים מתוקים דווקא נוטה לגרות את העוקצים, כך שאם במקרה יש דלי של מי ים נקיים וללא זחלים שאדם יכול להשתמש בו לשטיפה ראשונית של האזור הפגוע, זה יכול לעזור. לאחר מכן ניתן לעקוב אחר מקלחת מים מתוקים לניקוי נכון יותר של הגוף.

שפשוף האזור הפגוע במגבת גם מספק גירוי ויכול להחמיר את פריחת הפין. במקום זאת, אדם שנפגע צריך לנסות לייבש את הגוף עם מגבת.

לאחר הניקוי, כדאי למרוח על הפריחה אלכוהול או חומץ מדולל. הידרוקורטיזון או קרם קלמין יכולים גם לעזור להקל על הגירוד. אם הפריחה חמורה, מומלץ להיוועץ ברופא, במיוחד אם התסמינים מתרחבים לחום, עייפות וכו‘.

רופא עשוי להמליץ ​​שתפרחת איבר המין כתוצאה מהתפרצות של רוחץ ים תועיל בשמירה על לחות העור. שימוש יומיומי במוצר מהשורה הראשונה קרם בריאות הפין (אנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים על שמן Man1 Man1, שהוכח קלינית כקל ובטוח לעור) יכול להיות דרך אחת טובה לקחת כדי להשיג מטרה זו. הקרמים הטובים ביותר מכוונים ללחות מתאימה לעור באמצעות שימוש במרכיבים כגון חמאת שיאה (חומר מרכך מתקדם) וויטמין E. מרכיבים אלו יוצרים „נעילת לחות“ השומרת על העור גמיש ובריא. לא יזיק אם הקרם מכיל גם ויטמין D, „ויטמין הנס“ שזכה לשבחים במלחמה במחלות ותומך בתפקוד תאי בריא. ככל שהפין בריא יותר מלכתחילה, כך גדל הסיכוי להתנגד לפריחה באיבר המין ולהחלים במהירות.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.