למד כיצד להחליף תכריך ביניים בים

כשהיא עושה טוב להפליג אל הדמדומים המתקדמים של עוד ערב טרופי מרהיב, הכל בסדר עם העולם והיא מרגישה די מפוארת, מתייצבת לקראת התקדמות של לילות טובים לעבר מאניהי. כשהיא מדלגת על כיוון נמל, מי הגזוז שלה חותך ללא מאמץ את המים המבולבלים אך הדקיקים, היא יודעת שהיא חותכת תמונה משובחת, ורק עצבנית קלות אין לה גלריית צופים שתכיר ביופי שלה. הצוות שלה מעריך את המופע, אבל הכרה מסויימת מאחרים תעשה פלאים להערכה העצמית שלה – היא אוהבת להשוויץ בדיוק כמו הספינה הבאה! גאווה תמיד באה לפני נפילה וללא אזהרה כלשהי ובטח ללא ידיעה מוקדמת מצידה או מהצוות סדק רועם מנפץ את שלוות הערב. הקפטן והאחים שלה דוהרים במעלה השביל כדי לראות את צוות אנגלו בוהה לשמיים בתכריך ביניים מתנדנד ימני. הוא נפרד בקצה המפזר העליון, צנח לתוך חצי חישוק ועתה צונח לימין.

נדהם, הצוות שלה בוהים זה בזה. לאחר ששמעו וקראו סיפורים רבים על יאכטות שמאבדות את האסדות שלהן בים, אלפי קילומטרים מהחצר הקרובה, בגלל חבלול כושל, הן חסרות מילים לכמה רגעים. הסצנה לנגד עיניהם מאייתת אסון אם הם לא יכולים להביא לפתרון במהירות. היא מקרבת את ראשה מבעד לרוח, ונכנסת לתנופה למצב. היא הכי מתחרטת אבל אין לה זמן לדאוג בקשר לזה עכשיו. למרבה המזל, מזג האוויר שפיר והצוות שלה קובע כי בתנאי שהם נשארים על שקע נמל, החבל בצד הנמל יספוג מאמץ ניכר. חושך משווני שורר כעת עליהם, אז הם מאבטחים את הקצה המתנדנד לקווי ההצלה הימני ומתכננים להרכיב עוד תכריך בבוקר. משבר מיידי בגללה היא חוזרת לכיוון שלה, וצברת שוב מהירות בזהירות ללא בעיה נראית לעין.

‚פאוו, זה היה מסובך‘, היא חושבת. אולי היא תצא מזה בקלילות יחסית?

ראש למטה ורציני, היא רוצה כעת לכפר על ההתרוצצות הקודמת שלה. על כוס קפה חובה לשקוע עצבים, הצוות המעורער שלה דן בבעיה. ראשית, מניחי אטול המאוכלס בדלילות ולכן לא סביר שיעזור נמחק מהמסלול. המסלול שלה משתנה ל-Rangiroa Atoll שבו יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר ב- Tuamotus. דיג הוא גורם ההכנסה העיקרי של רוב האטולים הללו, וזה אומר שסירות, חבלים, כבלים, חוטים יהיו בשפע – מלחים זהים בכל העולם! לתוך הספל השני שלהם וכשמוחם יותר מיושב בחשיבה מנומקת כלשהי, נראה שההשלכות העיקריות של הבעיה נסוגות לרגע. בהתחשב בעובדה שאם כל הדברים יישארו שווים, רוב ההפלגה שלה תהיה על ציר הנמל כל הדרך לטהיטי, שם הם יודעים שכל הדברים הימיים זמינים. הם נושאים אורך לא מבוטל של חבל ספקטרים ​​וזה יעוצב מחר לתכריך חלופי. לקו ה-Spectra הזה יש מקדם מתיחה אפילו נמוך יותר מ-Kevlar ואם ניתן למשוך אותו חזק מספיק מעל המפזרים ואל אביזרי הסיפון זה עשוי להספיק עד שהם יגיעו לנפילה ב-Papeete.

כשאמא טבע נמצאת בפריים, שום דבר לא שווה. היא מבצעת את ייעודה לפי שיקול דעתה. הפעלת תדפיס מפקס מזג האוויר לא מראה שום שינוי בדפוס מזג האוויר בשום מקום באזור האוקיינוס ​​בו הם שטים – רק ה-SSE היציב נסחר לאורך כל הדרך על פני הגזרה הזו. אולם תוך שעה מתקלה שלהם, ענן מכסה את שמי הלילה, משחיר את הכוכבים. הרוח העולה חוזרת לאחור, מביאה איתה גשם, והספינה הקטנה שלנו מובלת ללא הרף. זה פתאום כמו סוער, עם רוחות עד שלושים קשר וסביר שיגיעו מכל כיוון. שלושים דקות לתוך התנאים האלה, חישוק הפלדה השבוי מתאבק בעצמו ומתחיל דפוס של קשתות פראיות באמצע הספינה. המטרה העיקרית שלו היא התורן הראשי וכל כמה שניות אגרוף הפלדה הזה בקוטר אחד-עשר מילימטרים רוצה להטביע את עצמו בגלגל האלומיניום. הטנק שחובר במקור לקצה נעלם מזמן לים בקול רעש רם, והותיר גיהנום של מוט פלדה קטלני כפוף לחדור לכל דבר בנתיבו השוטף. אלומיניום, עץ או גולגולת לא יעשו שום הבדל, בכך שכולם יקבלו את הקליע המעופף לעומק התלוי בהתנגדות הפיזית שלו.

המפרש הראשי שלה הושמט מוקדם יותר בתחילת התקפת הסערה, והיא מפליגה מתחת לגנואה בלבד, לכן אין למפרשיה איום של נזק. איך לאבטח במהירות את הטיל המתנופף הזה ולשרוד לפני שהוא יזרום הרס גדול? עם סיפון מתנופף כעת, הסקיפר שלה, חבוש בחליפת הצלה ונצמד לקו הג’ק, מתרוצץ בצד הנמל. הצוות, מאיר בזרקור האריגה בכיוון הכללי דרך הגשם, צופה בתכריכים הרטובים והבוהקים מהבהבים קדימה ואחורה מבעד לקורה – הם אסירי תודה על כך שהם עדיין בתא הטייס. הקפטן שלה, כפוף נמוך ומתחמק ממנו בו זמנית, מנסה לתפוס אותו בזמן שהוא חולף על פניו.

עד שהוא מגיע לקצה הקשת שלו ליציאה הוא ממילא גבוה מדי, ומחוץ להישג יד – אז תוכנית A לא הולכת להצליח. עד עכשיו, הוא כבר תקף את התורן פעמים רבות, למרבה המזל, לא תמיד קדימה. צוות, שרואים את הצורה השחורה שמוטת בחבל הנמל חושב שהוא ויתר או נפגע. הוא מתרומם שוב, הפעם כשהמגן בצד צד מוצא משוחרר בידו ובעקבות מספר החמצות מצליח לתפוס את החוד במגבה הרפה, להצליף בחוט מסביב לפלדה כמה פעמים שאפשר, למשוך אותה מתוח ולתקן אותה עין כרית צד הנמל. העבודה בוצעה, הוא מתיישר ומתכופף בחזרה לתא הטייס בחיוך מאוזן לאוזן. אין ספק שהוא חושב שהוא גיבור עכשיו, בלי להבין שזה היה מכת מזל צרופה שהתכריכים תפסו את המפל בנתיב הפראי שלו. עם זאת, האפשרות של כל נזק מיידי נוסף יבוטל, היא מרוצה, ומאפשרת לו להתחמם בשלושים שניות התהילה שלו. מחר עוד יום, בו ייבחנו אפשרויות, אך לעת עתה ממתינים דרגשים נעימים. הם מלאים, ומשאירים את הצוות שנותר על המשמר כדי להרהר מה יכול היה להיות.

מתנדנדת בעדינות מראש התורן שלה, הקפטן שלה סוקר את הסצנה מסביבו. בוקר טרופי מבריק, נסחף רענן ונקי בגשם של הלילה, משאיר תמונה מבהילה. שלוש מאות ושישים מעלות של דיסק כחול מושלם ונוצץ מקיף אותה, מחזיק אותה בשבי לצמיתות, במרכז המת. מסובב את ראשו, הוא מתפעל מההיקף המקומם של זה. אין סוף, כמו אהבת אישה, האוקיינוס ​​הכחול נמתח לכאורה עד אינסוף. החופה ממעל ללא רבב, אבל עבור כמה ראשי רעמים צמריריים ובלתי מזיקים למראה המנוקדים נמוך באופק ברביע הדרום מערבי. כנראה מרחף מעל איזשהו חלקת אדמה רחוקה, אבל בהיותו כל כך רחוק, לא ניתן לראות מעל האופק. לכל השאר, קנבס רחב של גוונים רחבים של כחול, מוברש קלות עם נצנוצים נוצצים כשהשמש משתקפת מקצות הגלים בבריזה הקשה. אף מצלמה, מוגבלת ככל שתהיה לחלון קטן, לעולם לא תוכל ללכוד את התחושה המרוממת הכוללת של לראות ולהיות חלק מסצנה כזו. מלא בשמחה שלווה בחיים, הקפטן שלה מפנה את ראשו לעבודה שלפניו. עם עלות השחר, כפי שקרה הבוקר, ליום יפהפה ללא הפרעות עם רוח קלה בלבד על ירכתיה, החליט הקפטן שלה שנסיעה במעלה התורן היא על מנת לראות מה ניתן לעשות בקשר לתכריכים השגויים שלה. הוא גם יבדוק את הנחתה של מיגלס על המדורה שלה.

‚חבל על הזמן אפילו להסתכל על זה!‘ היא אומרת, אי פעם מעשית, ‚טוב או רע, מה הוא מתאר לעצמו שהוא יכול לעשות עם זה כאן?‘

בהיותו טבע האדם מה שהוא, לא היה סיכוי שהוא לא יונף במעלה הגובה הנוסף אל תא המטען לצורך בדיקה. חוץ מכל דבר אחר, זה הכי גבוה שהוא יכול ללכת עליה והוא ילך לשם! בדרך כלל בים, טיול במעלה התורן נבחן רק במקרה חירום. חמש מעלות של תנועה על הסיפון מתורגמות לקשת של חמש עשרה עד עשרים מעלות כאן למעלה. זה הכרחי שהתורן יהיה מהודק בחוזקה בין ירכיו של המטפס כדי למנוע התנדנדות החוצה וטריקה חזרה לתוך הסגל. הצעירים האלה שעושים מירוץ מסביב לעולם, עולים בכל מזג אוויר – חוסר הפחד של הנוער ללא ספק מניע אותם. אדם נעשה קצת יותר זהיר עם הגיל.

יצירת המופת ההנדסית של מיגלס היא כמובן ללא רבב והוא חש פרץ של חיבה לאותו אדם משופם ולתוצר האומנות שלו. שלושת אלפים וחמש מאות מיילים ימיים בעקבותיהם, בעמל הוא יהיה דומם. שותים בנוף, מתעכב כל עוד זה אפשרי מבלי שהצוות על הסיפון יחשד, מוסח דעתו (זו ירידה של עשרים מטר לסיפון!) או פשוט משאיר אותו שם למעלה, הוא מברך את הסיפון להוריד אותו למפזר הביניים. מחובר לחגורתו קו הספקטרום, ובתיק שלו טאנג חלופי. משבץ מבט לכל אורך החבל עד לסיפון, הוא מוקסם לרגע מהסיבוב המפותל שהוא לוקח מקרוב לתורן, עד ליציאה מעל הים. עם דפוס היהלום הארוג שלו כחול ולבן הוא נראה כמו פיתון ארוך מאוד ועצל מאוד, המתפתל עד לקצהו האחורי!

‚קדימה‘, היא בודקת אותו, ‚תמשיך בעבודה!‘

קל יחסית לבצע לולאה כפולה של חוט הספקטרים ​​דרך הטנק, לחבר אותו לחור המנעול בתורן ולהוריד את שני הקצוות הרופפים עד לגובה הסיפון לצורך הצמדה לאביזר הסיפון. בדרך למטה הוא בודק את כיסויי קצה מפזר העור לבלאי. בחזרה לסיפון עם מספר כוויות עור בירך פנימיות, שתוצאותיהן מופקדות איפשהו במעלה ובמורד התורן, הפרק משותף על בירה צוננת – לא יכול להאיץ בעבודות האלה בים!

מחשבות על ימים עצלים באותם רחוקים, אך מתקרבים יותר ויותר לאיי הים הדרומיים האגדתיים, מדרבנות אותם, והקפטן והצוות האנגלו שלה החלו להוריד את תכריך אסדת המושבעים המתוח ככל שהכוח המשולב שלהם יאפשר. ללא מערכת חסימה ותקלה זמינה שתעבוד במצב זה, הם יצטרכו להסתמך על כוח פיזי טהור. זה די משמעותי בצוות אנגלו, אבל תרומתו של הקפטן שלה תהיה מעט קטנה בהשוואה. בהיותם בצד הימני, הצד הרפוי, הם מפתיעים את עצמם באשר למידת המתח שהם מסוגלים לגבות על החתול. אפילו המתח עם מעטפת הביניים הכפולה שלו בצד הנמל הוא לא כל כך בעיה עכשיו, כמו התקנת מתקן שישמור על המתקן הניצב זקוף מבלי להישבר או להתמוטט. במקרה זה, תוצר המאמצים שלהם משמר את ההנחה הזו בצורה מעוררת התפעלות עד לנמל Papeete. בינתיים, הגעתה של מגש סקונס מהביל מצופה בנדיבות בכדורי חמאה צהובה בהירה הנמסה במהירות בחלק מהפעולה, ללא ספק מזריקה להם דחף שעיר בחזה כדי להוריד את הקילוגרם הנוסף או השניים הנדרשים.

‚גברים!‘ היא חושבת, ‚הם כל כך קלים!‘

ההרכבה שהושלמה, ללא בדיקה קרובה מדי, נראית בצורה ספינה סביר. חזק מספיק למזג אוויר נאה עד בינוני בכל מקרה, והצוות שלה מתפעל מעבודת היד רבת התושייה שלהם מתא הטייס שלה. גם היא וגם הקפטן שלה מתפללים שהטריידים יחזיקו עד טהיטי.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.