איך לעשות מיקרו-פיש

Micro-Fishing הוא מונח המשמש לתיאור דייג עבור דגים קטנים. דגים אלה הם לרוב קטנים מטבעם, כלומר הם אינם מגיעים לגדלים בוגרים באורך של הרבה מעבר ל-6 אינץ‘. למרות שבדרך כלל אנו חושבים על הדגים הקטנים שאנו רואים בנחלים, בבריכות, בנהרות, באגמים וכדומה כעל דגיגים, דגי פיתיון או דג קטן כללי אחר, העובדה היא שרוב מיני הדגים בצפון אמריקה הם דגים קטנים.

מיקרו-דיג לבילוי פופולרי מאוד ביפן במשך שנים רבות. הם פיתחו מוטות קצרים ללא סלילים ומשתמשים בקו עדין במיוחד, או על פי המסורת בשיער ארוך של אישה, בתקווה שיש לך חיבה. הם גם משתמשים בווים קטנים מאוד; דומה גודלו לווים הזבובים הזעירים המשמשים את הדייג. חלק מהווים הללו מעוצבים בהתאמה אישית, ובעלי צורה ספציפית המאפשרת להם להיכנס לפיות של דגים קטנים.

ליפנים יש מיומנות רבה במיקרו-דיג. הפופולריות הרחבה של הספורט דחפה את היפנים לחדד ולפתח את טקטיקת הדיג והציוד שלהם. רוב הדייגים האמריקאים שאני מכיר שמיקרו-דגים משתמשים בקרסים קטנים מתוצרת יפנית, כמו גם חוט דיג קל מאוד, גם ממבחן יפן < 1 ק"ג או מבחן < 0.5 (די מרשים כשחושבים שסביר להניח שאתה מאבד 50% כוח ליד הקשר). סוג זה של מיקרו-דיג בהחלט נעשה בכל רחבי אמריקה ובכל רחבי העולם. היפנים הם גם חלוצים בדייג אורבני, שדגים עירוניים (מחוץ לאגדה ולפולקלור) הם בעיקר דגים מיקרו. אזורים אלה לדייג עירוני מאפשרים לאנשים שלא יוכלו לדוג בדרך אחרת כתוצאה מחיים בערים גדולות, הזדמנות ליהנות מדיג, מסעדה כלשהי אפילו מתעקשת שתתפסו את הדגים שלכם לפני שהם מכינים אותו! דגים לא נהיה הרבה יותר טריים מזה!

עם זאת, מחוץ ליפן, דייגים רבים אינם מכוונים למיני הדגים הרבים הללו בשל גודלם הקטן. Micro-Fishing פותח את עולם הדייג להרבה יותר מיני דגים, ועוד הרבה מקומות לדוג אותם. בנוסף למינים הרבים של דגים קטנים בכל רחבי אמריקה, זה גם מרגש לדוג דגי ציד קטנים או צעירים כמו פורל, בס, שפמנון, פייק, וולני וכו‘. זה יכול להיעשות לעתים קרובות בבור הדיג האהוב עליך, רק תחשוב על 10 הרגליים ממש מהחוף שאתה בדרך כלל משליך כנקודה חמה חדשה לגמרי!

דיג מיקרו-ספורט יכול להיות מאתגר להפליא. חלק מהדייגים מכוונים למינים נדירים של דגים, או תת-מינים שעשויים להתקיים רק באזורים קטנים של מערכות נהרות מסוימות. חלקם יצעדו עמוק אל תוך ההרים כדי למצוא את האגמים הקטנים הבתוליים, ואת הבריכות המשמשות בית לפורל קטן ונלהב. מיקרו-דייגים ודייגים אמריקאים פיתחו מערכים משלהם של טקטיקות ואסטרטגיות מגוונות, ואלה מגוונות כמו אינספור מיני הדגים הקטנים שהדייגים האלה מחפשים.

ביסודו של דבר מיקרו-דיג הוא בדיוק כמו דיג רגיל, וכמו דיג, יש להתאים את החכה, הגלגל, החוט והפיתיון לדג שרודפים אחריו. לא היית לוקח את אסדת השפמנון הכבדה שלך כדי לצאת לדוג פורל באורך של מטר, נכון? באופן דומה אתה רוצה לוודא שאם אתה דייג במיקרו יש לך את הציוד והציוד המתאים. עוד על כך בהמשך. ראשית הערה על טקטיקה.

מיקרו-פישינג לא באמת דורש טקטיקות מיוחדות. אם אתה דוג את חור הדיג המקומי שלך, אז פשוט על ידי הקטנת הציוד שלך כראוי עבור דגים קטנים יותר, עשית את הצעדים הראשונים לדיג מיקרו. ניתן לדוג דגי ציד קטנים כמו בס, מושב, כחול, דג שמש, פורל, פייק, גר, שפמנון וכו‘ באמצעות אותה פיתיון וטקטיקות כמו אחיהם הגדולים. לעתים קרובות אנשים מופתעים עד כמה קרובים לחוף המיקרו-דגים, אל תחשבו שאתם צריכים לגרש את המיקרו-דגים. לעתים קרובות מיקרו-דיג 1-8 רגל מהחוף, או ישירות מחוץ למבנה מעשה ידי אדם, יגרום לרוב לדיג מיקרו טוב מאוד.

העצה שלי היא שלעתים קרובות טוב להתחיל קרוב לחוף ואז להתאמן אם במים רדודים, או להתחיל 6-8 רגל ולעבוד פנימה לכיוון החוף בגדה עמוקה יותר. עצה ברורה נוספת היא ללכת למקום שבו אתה דגים באופן קבוע, או למקום שבו אתה יודע שיש דגים קטנים, בדרך כלל בגלל שאתה יכול לראות אותם שוחים (או לעתים קרובות רודפים אחרי הפיתיון שלך על החכה הגדולה שלך כשאתה מביא אותו). אני מזכיר זאת כי זה יכול להיות מתסכל ללכת לדוג מיקרו בפעם הראשונה בנחל קטן או נחל ללא דגים. זה יכול להיות מפתיע היכן והיכן נמצאים הדגים הקטנים. בחר מקום טוב, ותתפוס דג מיקרו תוך זמן קצר!

עכשיו לחביב עלי על דיג (מלבד לתפוס דגים כמובן), הציוד והציוד! מיקרו דיג בהחלט יכול להיעשות עם קרס קטן מאוד ומשקל זעיר מפוצל. היפנים משתמשים לעתים קרובות במוט קטן, חלקם עם קצה גומי רך עבור הסנטימטרים האחרונים ורק כמה מטרים של קו. השתמש בחרוזי מחוון קטנים כדי לראות את הנשיכה, כמו גם חוש מישוש רגיש, ולאחר מכן להרים את הדג מהמים.

כאן באמריקה סוגי אסדות המיקרו-דיג מגוונים להפליא. במידה רבה כפי שרוב הדייגים בנו ופיתחו מערכות משלהם. דיג הוא תמיד ספורט של חדשנות, ופיתוח ציוד וטקטיקות חדשות. זה בהחלט נכון לגבי מיקרו-פישינג. יש הרבה אפשרויות לבחירה, ואין תשובה נכונה. אתה יכול ליהנות המון לתפוס מיקרו-דגים על מגוון סוגים שונים של אסדות.

כמה אפשרויות פופולריות:

1. השתמש במוט ובגלגל משלך. שים וו קטן, ופיצול-שוט זעיר כדי להתחיל. מחווני ציפה, בוברים זעירים יכולים גם להיות מועילים. באופן אידיאלי הייתם שמים קו קל יותר, או מנהיג לייט ארוך גם כן.

יתרונות: זול, קל להגדיר ולדוג.

חסרונות: זה נוטה לא להיות כל כך כיף לתפוס דגים קטנים על מוטות וסלילים בגודל רגיל. רק מוציא את הספורט ממנו קצת. אתה צריך להשתמש בחוט הדיג הראשי שלך. מיקרו-דיג נחמד לעשות תוך כדי מתן פיתיון הדגים הגדולים שלך לספוג! אז זה נחמד שיש מוט ייעודי.

2. חכה לדוג זבובים: מוטות זבובים ארוכים הם פופולריים ויכולים לעשות בחירה טובה מכיוון שהם נותנים לדיג טווח ארוך. זה יכול לספק יתרון גדול בעת הצגת הפיתיון לדג. הקושי עם מוט זבוב, לדעתי, הוא שצריך להקפיד מאוד כדי למצוא בדיוק את הקשיחות הנכונה של החכה. אם החכה קלה מדי, התנועה הקלה של היד שלך תתורגם ישירות דרך מוט הזבוב לפיתיון. זה יכול להפוך את הפיתיון לקפוץ מסביב בצורה לא סדירה ולהקשות על הצגת הפיתיון. אם המוט נוקשה מדי אז זה גם יכול להיות מוט במבוק, פשוט לא תרגיש שום פעולה.

יתרונות: אורך ארוך של החכה מאפשר הצגת פיתיון במקומות שקשה להגיע אליהם. מגוון רחב של מוטות וסלילים זמינים. אולי כבר יש לך חכה וסליל שיכולים לשמש למיקרו-דייג. כמו כן, אם אתה מכיר את החבר’ה/בנות בחנות הזבובים המקומית שלך, הם משאבים נהדרים עבור היכן למצוא דגים, כמו גם למצוא ווים קטנים, קו לייט, מצופים קצף והרבה ציוד אחר שניתן להשתמש בהם מיקרו-דיג.

חסרונות: יכול להיות מתסכל אם מוט הזבוב אינו במשקל הנכון של החכה. כמה מוטות זבובים יכולים להיות די יקרים, וגם קלים לשבירה. לפעמים מוטות הזבובים הארוכים יכולים להיות קצת כאבים בעורף. אם אתה דוג בנחל קטן או נתיב מים, ומרחק 8′ יכול להרגיש די גדול.

3. מוט בסגנון יפני. אלה די ישרים קדימה שכן רוב אלה שראיתי הם פשוט מוט קטן, בדרך כלל באורך של 4 רגל. למרות שחלקם ארוכים יותר. לחלקם יהיה קטע גומי של 2-3 אינץ‘ בקצה המוט, בניגוד לעין רגילה. בדרך כלל אין סליל. קו קל מאוד, ווים זעירים ומגע מיומן הם כלי העבודה.

יתרונות: מערכת מוכחת הייתה בשימוש במשך דורות. ההגדרה הזו פשוטה מאוד במונחים בסיסיים ביותר מבחינת השימוש, עם מוט קצר עם קטע קצר קבוע של קו. קיים מגוון רחב של ציוד ואפשרויות קרס זמין ותוכנן במיוחד לשימוש עם סוגים אלה של מוטות.

חסרונות: אני אישית לא מעריץ של „מוטות במבוק“ מכיוון שאין להם הרבה אקשן (הם נוטים להיות נוקשים). אני גם אוהב לקבל סליל ואפשרות ליותר מכמה מטרים קבועים של קו. ה“טבול את הפיתיון והרם את החכה“ כדי לשלוף את שיטת הדגים הקטנים עשוי לעבוד על בחורים ממש קטנים שאין בהם הרבה מאבק, אבל אם אתה תופס דג משחק קטן 5-6′ הגון. אין להם סליל, או כל משחק נוסף על החכה בדרך כלל אומר שהם יורדים מהקרס, או שהדג פשוט נגרר פנימה.

4. חכות קרח. יש כמה חכות נחמדות לדייג קרח שמגיעות כסטנדרט באורכים קצרים יותר (אין צורך להטיל כשדייג קרח נכון!). אם אתה מוצא את חכת הקרח הנכונה, שהיא קלה מספיק, היא יכולה ליצור חכות מיקרו דייג נחמדות למדי בגלל האורך הקצר.

יתרונות: אורך קומפקטי נהדר עבור מיקרו-דיג. משקלים שונים זמינים של מוט.

חסרונות: החכות האלה בדרך כלל נוקשות, ואני מוצא שאפילו החכה הקלה ביותר לדיג קרח יכולה להיות מעט נוקשה עבור מיקרו-דיג. יכול להיות קשה להזמין באינטרנט מכיוון שהחכות האלה באמת צריכים להרגיש את החכות האלה כדי לבחור את המשקל הנכון של החכה, זו יכולה להיות בעיה מכיוון שרוב חנויות הציוד מחוץ לצפון ארה“ב לא מחזיקות בציוד דיג קרח.

5. ציוד דיג מיקרו-ספורט. החכות והסלילים הללו הם כניסה חדשה יחסית למערך ציוד הדיג המיקרו-ספורטיבי, וראויים למעט תשומת לב נוספת. אסדות המיקרו-ספורט הללו הן מערכי החכות והסלילים היחידים שתוכננו במיוחד ללכידת מיקרו-דגים בלבד. אלה מפורסמים כמתפקדים במלואם, בקנה מידה (1/6), חכות וסלילים עבור דיג מיקרו-ספורט. הם מתייחסים לזה כאל דיג מיקרו-ספורט מכיוון שהחכות והסלילים שלהם נועדו לגרום לדגים הקטנים להילחם ולהרגיש כמו דג גדול. אלה רגישים מאוד, ומשתמשים ב-5+ דרגות של צינור ומוטות סיבי פחמן, כולם מורכבים בעבודת יד וגימור יפה מאוד. למעשה, לקחתי אחד כזה לפני כמה ימים. אני אגיד לך, אלו הם חט דיג קטן של עסקת סלילים. אקשן נהדר, חומרים באיכות מעולה, ובנוי בעבודת יד יפה מאוד. אני מאוד נהנה משלי, ופשוט רכשתי אחר עבור הנכד שלי.

יתרונות: תוכנן עבור מיקרו-דיג, אלה באמת מביאים את הספורט לתוך מיקרו-דיג. כנראה שאין דרך מרגשת יותר לתפוס דג בגודל 4 אינץ‘ מאשר באחד מהחכות והסלילים האלה. הגלגלת חלקה מאוד עם כל תותבי הטפלון, וגרירה פונקציונלית שלמעשה קלה מספיק כדי לתת לדגים קטנים למשוך קו של הגלגלת. ריצה, ממש כמו דיג ספורטיבי! האסדות האלה מגיעות כסטנדרט עם ברקלי ננו-פיל ו-Tiemco או ווים של בעלים (שניהם מיפן) בגודל 26, אני מאמין. די מוכנים לדוג מחוץ לקופסה, רק להוסיף קצת תולעת.

חסרונות: אלה יכולים להיות יקרים, מוט וסליל יכולים לעלות בקלות $50-$100. אולם אלו הם מוט וסליל באיכות גבוהה, שנבנו בעבודת יד בארה“ב. הם פשוט קטנים יותר. אתה בהחלט מקבל את מה שאתה משלם עבורו והאיכות של האסדות הללו יוצאת מן הכלל. הבעיה הנוספת עם מוטות אלה היא שהם קטנים. לא טוב לילדים מתחת לגיל 5-6, או אם יש לך ידיים רעות. אם אתה יכול לקשור זבוב למנהיג קל, או לחבוט קרס קטן עם תולעת, אז אתה צריך להיות טוב.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.