צער מים

עם הסיכוי לתנאי בצורת חמורים כמו קערות האבק של שנות ה-30 הקיץ הזה ועם צרות המים הנוכחיות בפלינט מישיגן, טמפה, פלורידה וכל כך הרבה אזורים אחרים בארצות הברית, זה הכרחי שתוכנית התשתית של מינהל ביידן תהיה בעדיפות ראשונה. היא מערכות העברת מים מתוקים נקיים למילוי אקוויפרים שהתרוקנו במיוחד במערב התיכון. זאת, כדי שבמקרה שיהיו תנאי בצורת קשים ההשפעות יצטמצמו מאוד. מערכות העברת המים הללו הן בדומה לצינור הנפט באלסקה שיבטיחו מספיק מים מתוקים נקיים מאזורים שמקבלים מספיק גשמים או נגר שלג יהיו זמינים לאזורים מושפעי הבצורת ברחבי ארצות הברית. אם נוכל לבנות מערכות העברה לנפט, אנחנו בטוח יכולים לעשות את זה בשביל מים נקיים טריים.

אם לא נצליח לספק ולדאוג לצרות המים המתוקים של מדינות אלה, שום כמות של תשלומי גירוי לעולם לא תספיק כדי להתגבר על ההשלכות הנוראיות של אי אספקת מספיק מים מתוקים נקיים לכולם ולכל אזור בכל רחבי ארצות הברית. מה שקרה בפלינט מישיגן ורק לאחרונה בטמפה, פלורידה הם דוגמאות טיפוסיות לרשלנות חמורה, ללא דין וחשבון וחוסר יכולת מוחלטת. ממש לא צריך תחזית מבשרת של אסונות שעדיין יגיעו או המשבר הנוכחי שהסלים לפני שהדברים האלה יהפכו לאסונות מונומנטליים מלאים. עם זאת, אנחנו עושים את זה כל הזמן לפני שאנחנו פועלים. ועד אז כל מה שאנחנו מגיבים זה תמיד עם מעט מדי ומאוחר מדי בתגובה שלנו.

מים, מים בכל מקום אין לשתות ואין לחסוך. רק תחשוב על כל הדברים שאנחנו לוקחים היום כמובנים מאליהם, כמו פתיחת הברז או אפילו שטיפת האסלה. עצוב לומר שאנחנו כל כך בטוחים שהדברים האלה שאנחנו עושים כל יום ויום תמיד יהיו זמינים. רק תשאלו את המיליונים שעדיין סובלים בעקבות סופות הוריקן קטלניות, טורנדו ותקלות אדם. כאשר אנו לוקחים בחשבון את כל המשכנעים המודרניים שיש לנו היום, אנו ממשיכים להסתכל על האמצעי היקר ביותר שיש לכוכב הזה. את הגישה למי שתייה נקיים אמינים אנחנו כל הזמן וממש מקבלים כמובן מאליו.

במשך יותר משישה חודשים בכל שנה, ארצות הברית מתמודדת עם כל מיני איומי טבע. נוצרו בקיץ שעבר בצורת ושריפות יער משתוללות, האביב הזה סופות טורנדו והתחזית לעוד סופות הוריקן הן כל תזכורת מתמדת עד כמה התשתית שלנו באמת שברירית ופגיעה. עם המציאות של היום איומים חדשים ותכופים יותר ממחזורים הקשורים למזג האוויר ועכשיו מהמאמץ הגאוני שלנו לפתח כלי נשק מרושעים יותר למלחמה, שומרים את האומה הזו בנקודת המוקד שבה ההשפעה של אסון אחד בלבד תעמיד את ארצות הברית בפגיעה. זאת עד שנתייחס וניישם צעדים נחוצים שימנעו את קוצר ההרס.

מה שכולם צריכים להבין הוא שמי הברז שלנו, לכולנו מובנים מאליהם, בכל פעם שנפתח את הברז יזרמו מים מתוקים נקיים. אבל, ברוב ההיסטוריה שלנו זה לא תמיד היה כך. ועכשיו היום בכל רחבי הארץ מי הברז שלנו מזוהמים ומתבזבזים לאט ובשיטתיות. ברוב הערים והעיירות בכל מדינה מה שנשפך מהברזים הוא לא מה שאנחנו חושבים שהוא. במילים אחרות, האומות שותות מי שתייה, הזמינות של מים נקיים בטוחים עומדת בפני איומים רציניים ממקורות שפחות ברורים מאלו של אסונות הטבע שממשיכים לפגוע באמריקה.

אחד הדברים המדאיגים ביותר הוא תשתית האומות שלנו. רבים אפילו לא יודעים שלמעלה מ-15% מכל המים הציבוריים הולכים לאיבוד בגלל דליפות. ההערכה היא כי התפרצויות צנרת גדולות מתרחשות בקצב של למעלה מאחת בכל דקה אי שם בארץ. בוושינגטון די.סי. מתרחשות התפרצויות צנרת גדולות מדי יום. זה בבירת האומות שלנו! מה שמדאיג כל כך הוא שכמה קווי צנרת מים נבנו לפני יותר מ-150 שנה. הזבוב בחלב הוא שכדי לתקן ולעדכן את קווי אספקת המים של המדינות לסטנדרטים שיעמדו בפני אסונות גדולים ויחסלו למעשה את המזהמים שמדביקים כעת את המים שלנו יעלה למעלה מ-400 מיליארד דולר. אם נחכה עד שסופת הוריקן נוספת כמו קתרינה או סנדי תפגע, המחיר יוכפל יותר. זה אפילו לא סופר את כל העלויות האחרות שייווצרו כתוצאה מהמקרים האחרים הקשורים למים מזוהמים, כמו כולרה, דיזנטריה ועוד שלל מחלות מסכנות חיים שנולדו מתוך מים מזוהמים נגועים.

עד כה „הקוסמים“ הנדיבים ביותר שלנו בקפיטל היל לא עשו דבר כדי להתמודד עם האופי הרציני של המשאב היקר ביותר של החיים. ארצות הברית למעשה מרעיבה כלכלית את אספקת המים שלנו ועושה זאת כבר שנים. עם התקציב שלנו, מנהיגי המדינה שמו את החששות והאילוצים הכספיים מעל הבטיחות והבריאות של אותם אנשים שהם אמורים לייצג. זה באמת לא מפתיע כי רבים מאיתנו אפילו לא חושבים על מים עד שצינור מתפוצץ והברזים שלנו מתייבשים. הגישות שיש וממשיכות לשרור הן שכל תיקון הוא זול וסירוב מתמשך לשלם את העלויות בפועל רק מחמירות עוד יותר את המשבר המתמשך הזה.

כיום, אספקת המים שלנו מזדהמת במהירות בתרכובות שלא היו קיימות עד לאחרונה. מיליוני אנשים צורכים יותר מוצרים פרמצבטיים מדי יום. מהאופן שבו תעשיית שירותי הבריאות שלנו לרווחים היא עוד מיליונים, ימשכו לצרוך עוד יותר מוצרים פרמצבטיים בחודשים ושנים קדימה. זה עשוי להיות זמן טוב לשקול מחדש את שירותי הבריאות האוניברסליים עבור כל האמריקאים כדי להפחית את התלות בתרופות ולהסתמך על אמצעי מניעה במקום.

ידוע שכאשר אנו צורכים כל דבר בין אם זה מזון או סמים, הגוף שלנו מפריש שאריות למערכות הביוב ותאמינו או לא, הרבה תרופות שאינן בשימוש נשטפות ישירות לאסלה. בסופו של דבר שאריות אלו מגיעות לאספקת המים שלנו. במחקר שנערך לאחרונה נמצאו עדויות של למעלה מ-56 סוגים של תרופות ועוד מוצרים לוואי במי שתייה מטופלים, כולל אזורי מטרופולין המשרתים למעלה מ-40 מיליון אנשים. תרופות אלו משנות את כימיה הגוף וכעת הן מהוות סיכונים בריאותיים משמעותיים לכל האוכלוסייה. סכנה ממשית ונוכחת טמונה באספקת המים של מדינות זו.

הגיע הזמן לטפל בזה וליישם שדרוגים במערכות אספקת המים שלנו כדי לעמוד באמצעי ההגנה הדרושים כדי שבמקרה של אסון נוסף תושבי ארצות הברית יהיו בטוחים בכמות מספקת של מי שתייה טריים ובטוחים. אנחנו גם צריכים להתקין מערכת העברת מים חוצת מדינות כדי להעביר מים לאזורים שזקוקים לכך. דרך מים בין יבשתית ומערכות אספקת מים בטוחות ומאובטחות ישחזרו את בריאות לאומה זו וישמרו על עתידנו.

עם כניסתן של טכנולוגיות חדשות, זה די דחוף במיוחד בעקבות עונת ההוריקנים האחרונה שבה מיליונים נותרו ללא חשמל או מים רשת החשמל שלנו באמת זקוקה לשדרוג מיידי. כאשר התעשייה הביטחונית שלנו פיתחה כלי נשק מרושעים יותר להשמדה כדי לעורר טרור בכל מקום בעולם, יש לנו כעת את היכולת להפריע לכוח החשמל לכל מטרה נתונה בכל מקום על פני הגלובוס. בהחלט ייתכן שאחרים שטניים יותר יוכלו להשתמש כעת באותה טכנולוגיה נגד אמריקה. בלי חשמל היום זה כמו לעשות בלי מים. שניהם חיוניים כעת לחיים כפי שאנו מכירים אותם.

בעידן של אינטרנט מהיר ברק כוח חשמלי חיוני עבור בלעדיו הוא הרסני. מה שקרה בעקבות כל ההוריקנים שעברו צריך להיות קריאת השכמה כדי ליישם מיד את פתרונות האנרגיה שמתחילים כעת להניע את המהפכה התעשייתית השלישית. השקעה בתשתיות מבטיחה כעת את עתידנו.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.