איך להאכיל אפונת דגים: מה יש בתפריט הדגים?

הדג שלך מתקשה לשחות זקוף?

האכלת יתר, תזונה לקויה או מזון שהוכן בצורה לא נכונה יכולים לגרום לעצירות. לא מספיק סיבים בתזונה עלולים ליצור גם חסימות במערכת העיכול. חסימות אלו עלולות להעמיס משקל על שלפוחית ​​השחייה, ולגרום לשחייה לא סדירה. במקרים חמורים, הדג שלך עלול לאבד לחלוטין את שיווי המשקל ולשחות הפוך!

דגי זהב מפוארים, כמו אורנדות, ראשי אריות וזנבות, נוטים במיוחד לבעיות שלפוחית ​​השתן. לפעמים, דגים רגישים במיוחד יזדקקו לתזונה מיוחדת עם הרבה ירקות ירוקים כדי למנוע את מחלת שלפוחית ​​השחייה האימתנית.

אבל מה אם הדג שלך לא יכול לשחות? מה אתה יכול לעשות כדי לעזור לו?

להאכיל אפונת דגים!

אפונה עשירה מאוד בסיבים, ולכן היא עושה עבודה טובה בניקוי מערכת העיכול של הדג. אם הדג שלך פשוט לא מצליח להישאר זקוף ואתה חושד בעצירות, אפונה יכולה להיות פתרון מהיר!

בואו ללמוד איך להכין אפונה לזמן האכלה.

  1. בחר את האפונה שלך מהחנות. אפונה מגיעה בגדלים שונים, זנים החל מאפונת גינה (הנפוצה ביותר) ועד אפונה. אפשר לקנות גם אפונה קפואה (האהובה עליי), אפונה מפוצלת (מיובשת, קלופה ומפוצלת לשניים), ואפונה משומרת (יותר מדי נתרן – לא ממליצה!).
  2. לרכך את האפונה שלך לזמן האכלה. אפשר לשטוף אפונה קפואה מתחת למים חמים למשך 15-30 שניות. עם זאת, אם קניתם אפונה מוקשה במיוחד, מומלץ להרתיח אותה במשך דקה אחת או לחמם אותה במיקרוגל בקערה מתאימה למיקרוגל (מלאה במים) בעוצמה גבוהה למשך 30-60 שניות. הזהר! אתה לא רוצה לרכך את האפונה שלך יותר מדי שהיא תהפוך לעיסה, אבל אתה כן רוצה שהדגים שלך יהיו מסוגלים לעכל את האפונה.
  3. אפונה מרוככת מהעור. אפשר לקרוע בזהירות את הקליפה או לסחוט את האפונה עם האצבעות. השיטה המועדפת עליי היא לנעוץ חור קטן בעור ולפרוק בזהירות את האפונה. עם זאת, אל תדלג על שלב זה. העור יכול לחנוק את הדגים שלך!
  4. חותכים אפונה טרייה לקוביות קטנות. אתה רוצה שכל נתח יהיה גדול מספיק כדי להתאים לפיות הדג שלך. אני מוצא שחיתוך האפונה שלי לארבע פרוסות מספק את הגודל המושלם עבור דגי זהב בוגרים. כמה חובבי דגים אפילו אוהבים להאכיל אפונת דגים בשלמותה, מבלי לחתוך אותם קודם. אני אישית מוצא שהדגים שלי נהנים מהארוחה שלהם הרבה יותר כשהם קצוצים.

אם הדגים שלכם סובלים מעצירות, אני ממליץ להאכיל אותם באפונה אחת או שתיים למשך שלושה ימים. אם הדגים שלך עדיין מתקשים לשחות לאחר חמישה ימים של דיאטת אפונה, ייתכן שלדג שלך אין עצירות!

לאפונים טריים יש גבולות. האכלת אפונת דגים לא תעזור להפרעות קבועות בשלפוחית ​​השתן או בעיות ציפה הנגרמות על ידי חיידקים, טפילים פנימיים או איכות מים ירודה.

אז אם הדגים שלכם סובלים מיותר מסתם עצירות, להאכיל אותם באפונה לא יעזור!

עם זאת, החדרת אפונה לתזונה של הדגים שלך כל שבוע תעניק לאוכלי כל ולצמחונים את החומרים המזינים הדרושים להם למערכת עיכול בריאה.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.