מדוע הטאנג הצהוב הוא דג מתחיל טוב באקווריומים של מים מלוחים

הטאנג הצהוב הוא אחד הדגים הנפוצים יותר המוחזקים באקווריומים של מים מלוחים בבתים.

יש עוד הרבה סיבות טובות לכך שהטאנג הצהוב כל כך פופולרי. למה כדאי להתייחס אליו כדג מתחיל טוב כשמתחילים אקווריום?

טאנגים צהובים אוכלים אצות

אקווריומים חדשים יתקלו לעתים קרובות במחזורים ובפריחה של אצות ירוקות. זהו רק חלק טבעי ממחזור החיים של אקווריום, ולעתים קרובות אצות ירוקות יהיו נוכחות הרבה לאחר תהליך הרכיבה הראשוני.

טאנגים צהובים הם אוכלי אצות ירוקות ויבררו אצות ירוקות שצומחות על הזכוכית והסלע החי. במיוחד על הרוק החי. הטאנג הצהוב ידוע בהרגל שלו לרעות על הסלע החי כדי להאכיל את עצמו ללא הרף כאשר הוא רעב.

אם יש לך טאנג צהוב, ייתכן שלא תצטרך להאכיל אותו באותה מידה כאשר הוא מסוגל למצוא מקורות טבעיים של אצות ומזון באקווריום.

צבע בהיר ואישיות

ה-Yellow Tang יוסיף נוכחות צבעונית לאקווריום שלך. קל לראות אותו מרחוק ויזכה במהירות את תשומת הלב של הצופים באקווריום.

בנוסף להיותו דג יפה וצבעוני, לטאנג הצהוב יש אישיות נהדרת והוא דג שכיף לטפל בו למתחילים. פשוט האכילו אותו בשפע של ירקות ים ואצות ים ותן לו הרבה מקום עם הרבה זרם מים לשחות ולצאת לתוכו. אם תקפידו על הכללים האלה תבחינו שהטאנג שלכם יהיה בריא, פעיל ומהנה לצפייה.

עלות תועלת

הטאנג הצהוב הוא בדרך כלל אחד הטאנגים הכי ידידותיים לעלות. כמה טאנגים יעלו לכם מחמישים דולר ועד הרבה יותר ממאה דולר, אבל לעתים קרובות ניתן למצוא את הטאנג הצהוב בפחות מחמישים דולר.

אם בנוסף להיותו דג אקווריום חסכוני, הוא גם אחד הטאנגים שקל יותר למצוא. לרוב חנויות הדגים המקומיות יהיה טאנג צהוב אם יש להן טאנג. טאנגים פופולריים נוספים בטווח מחירים דומה הם ה- Blue Hippo Tang, Powder Blue Tang וה- Sailfin Tang. למרות שכולם דומים במחיר, הטאנג הצהוב הוא עדיין בדרך כלל הזול ביותר.

סביר להניח שתרצו לקנות דגים זולים יותר וחסכוניים יותר אם אתם רק מתחילים בעולם של אחזקת אקווריומים של מים מלוחים. אם אתה עושה טעות ומאבד דג אחד או יותר באקווריום שלך, הטעות לא תהיה כל כך יקרה.

טריטוריה נאותה

טאנג צהוב צריך להישמר לפחות באקווריום של 75 ליטר לפחות, וסביר להניח שלא תרצה יותר מטאנג אחד אלא אם כן יש לך אקווריום של 120 ליטר לפחות. אם תיתן לטאנג הצהוב שלך לקבל את המרחב והטריטוריה שלו בתוך הטנק שלך, תשים לב שהוא יצעד לכל רוחב האקווריום, יתחבא בסלעים ויתרוצץ.

בנוסף לכמות הגונה של מקום לשחות בו, לטאנג הצהוב שלך צריך להיות הרבה סלע חי לשחות סביבו ולהסתתר בו. טאנגים אוהבים להתחבא בלילה כשישנים וגם צריכים מקומות להתחבא ולשחות דרכם כדי להרגיש בנוח.

הוסף את ה-Yellow Tang Last

עדיף להוסיף את ה-Yellow Tang כאחד הדגים האחרונים בעת הוספת אצווה ראשונה של דגים לאקווריום שלך. אם תוסיפו תחילה את הטאנג, הוא יוכל לבסס טריטוריה גדולה במהירות ואולי לא יהיה ידידותי לדגים אחרים קטנים ופחות אגרסיביים שתוסיפו לאקווריום.

הוספת הטאנג אחרונה, במיוחד באקווריומים בין 75 ל-150 ליטר, תאפשר לו לעבוד סביב הדגים האחרים באקווריום כדי למצוא את המקום שלו ולהתמקם באקווריום.

ספק לטאנג שלך שפע של מבנה וחדר שחייה וזה ישמח מאוד. אם האקווריום החדש שלך הוא לפחות 75 ליטר ויש לך הרבה סלע חי, הטאנג הצהוב יהיה בחירה מצוינת כאחד הדגים הראשונים שלך.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.