ברזל במים שלך – יתרונות וחסרונות

ברזל הוא מינרל טבעי הקיים כמעט בכל אספקת מים, בין אם מסופקת עירונית או נשאבת מבאר פרטית, ויש לו השפעות מועילות וגם שליליות. כמויות קורט של ברזל במים תורמות לבסיסיות המים, והופכות אותם לטעימים יותר, מזינים יותר וקלים יותר לעיכול. עם זאת, רמות גבוהות של ברזל במים עלולות לגרום להשפעות לא רצויות, כגון כתמים אדומים, צהובים או חומים על מכשירי חשמל ובכיורים, שירותים ואמבטיות.

ישנם שלושה סוגים של ברזל שיכולים להיות נוכחים בכל אספקת מים נתונה:

ברזל מים צלולים קיים בכמויות עקבות כמעט בכל אספקת המים אך בדרך כלל אינו מהווה בעיה. עם זאת, זה יכול לתרום להצטברות אבנית על מכשירים וקירות צינורות בריכוזים גבוהים יותר.

ברזל מים אדומים קיים לרוב במי באר, אך הוא עשוי גם להדאיג באספקת מים מסויימת בעיר. ברזל מים אדומים הוא הגורם לכתמי חלודה אדומה בשירותים, כיורים ואמבטיות וגם יוצר טעם רע במי השתייה.

ברזל אורגני/חיידקי הוא תוצר לוואי של פסולת של מיקרואורגניזמים במים ויכול להיות קיים הן במי העיר והן בבאר. סוג זה של ברזל גם נותן למים טעם רע וגורם לכתמים חומים במכשירי חשמל, כיורים, שירותים ואמבטיות.

כיצד לטפל בברזל במים שלך

למרבה המזל, ישנם כמה פתרונות יעילים מאוד לבעיות הנגרמות מעודף ברזל. מרכך מים סטנדרטי ומערכת אוסמוזה הפוכה תסיר ביעילות ברזל מים צלולים ברוב המקרים. אם יש לך ריכוזים גבוהים באופן חריג של ברזל מים צלולים, כל כמות של ברזל מים אדומים, או ברזל אורגני/חיידקים, מערכת הפחתת ברזל מציגה פתרון יעיל יותר.

מערכות הפחתת ברזל פועלות על ידי „לכידת“ מולקולות הברזל במים באמצעות חומר סינון מיוחד המורכב מתערובת קלציט, קורוסקס וחול. הברזל הכלוא מוחזק במיכל המינרלים ולאחר מכן נשטף לביוב במהלך כל מחזור שטיפה לאחור.

מערכות אלו קלות מאוד לתחזוקה. כל מה שאתה צריך לעשות הוא פשוט למלא את מדיית הסינון כפי שהיית עושה את המלח במרכך מים.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.